Jamky na lícach

Autor: Timea Polyakova | 7.2.2013 o 22:10 | (upravené 5.1.2015 o 16:00) Karma článku: 3,24 | Prečítané:  516x

7:00 budík na mobile zvoní v tóne H16, 7:30 vlasy vyžehlené, make-up prirodzený a pripravená na ďalší deň plný kofoly, piva a tanierov s jedlom. Cesta do práce je veľmi krátka, napriek tomu sa mi vždy objaví  prvý úsmev na mojej tvári pri pohľade na krásne okolie Slovenského raja a maznanie sa mojej obľúbenej Poppy. Po piatich minútach otváram kľúčom dvere reštaurácie, bez rozmýšľania zapínam ako každé ráno rychlovarnú kanvicu a kochám sa výzorom robotníkov, ktorý prichádzajú na rannú kávu pred prácou. V tom čase som si bola istá, že je to jediné čo ma bude dnešný deň tešiť.

 

Išlo o jarný nedeľný deň, nedeľa bola v tom čase moja obľúbená časť týždňa „večer idem konečne domov" do civilizácie!

Do 15:00 prebiehal obyčajný nudný deň bez zákazníkov, v tom sa otvorili dvere, vchádza starší muž s mladou blondínou. Objednávka, vyprážaný syr s hranolkami. Bez emócie som si zapísala objednávku, pripravila pivko naštvanému kuchárovi a vtedy prišiel. Biela bunda, džínsové zašívané nohavice, čierno-červené tenisky a krásny úsmev pri ktorom sa mu vytvárali v líčkach úžasné jamky, ktoré museli upútať moju pozornosť.  V tej chvíli som ani len netušila, že tieto jamky sa na mňa budú usmievať z tváre môjho syna už o pár mesiacov neskôr a po celý môj doterajší život. Prisadol si ku páriku, o ktorom som si myslela v tej chvíli, že ide o blond zlatokopku s úmyslom vybrať si izbu na pár hodín ako to robili ostatné dvojice tohto typu. Po čase som zistila, že som sa nesmierne mýlila.

A už mi v hlave prebieha dnešné ráno, prečo som si nedala menej prirodzený make-up, prečo som si obliekla to ošúchané tričko, prečo som si nedala voňavku, prečo, prečo? V tom momente ma vyruší on: „jedálny lístok, prosím" ja som nevydala ani hlások, prstom som ukázala na stojan s jedálnymi lístkami a tvárila sa, že mám dôležitú prácu s kávovarom. Nikdy sme sa o tomto prvom stretnutí nerozprávali, ale bola som si istá, že moja nervozita bola badateľná.

A je to tu, zvonček z kuchyne, objednávka hotová. Rýchlo si upravím vlasy, upokojujem sa úchylnými žartíkmi na kuchyni a idem ku stolu. Všetko prebehlo bez rozbíjania a vylievania, ale aj napriek mojej silnej nervozite som nemohla prepočuť rozhovor o pracovnej pozícii kuchára na letnú sezónu.

V tom momente som si bola istá, že na robotníkov s kávou môžem zabudnúť, pretože to bude práve on, ktorý rozveselí moje ďalšie pracovné dni v Slovenskom raji.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?