Azylant a žena

Autor: Timea Polyakova | 8.1.2015 o 12:48 | (upravené 9.3.2015 o 12:55) Karma článku: 2,40 | Prečítané:  705x

     Často počujem o ženách, ktoré boli podvedené manželom,alebo milencom, ale nikdy som nerozmýšľala nad tým s akým zámerom to muži robia. Vedia vopred, že budú klamať, alebo sa len dostanú do situácie keď nevedia ako konať a nevyhnú sa klamstvu. Je to tak v prípade mužov, ktorý to nerobia zámerne, ale sú aj taký, ktorý idú za svojím cieľom napriek poníženiu ženy a klamstvám, ktoré vyslovujú s naozaj úprimne vyzerajúcimi očami.

     Chlap, ktorý  má status utečenca či už pred prenasledovaním, útlakom alebo násilím, ktoré mu znemožňuje žiť plnohodnotný život vo vlastnej krajine má konkrétny a pre ženy nebezpečný plán. Nájsť, poblázniť,získať si jej srdce a oženiť sa. Skvelý plán o ktorom dotyčná žena ani len netuší,ale často vychádza v ich prospech. Čo ak po čase zistí,že našiel,ale nemôže mu pomôcť z rôznych byrokratických alebo iných dôvodov. Tolerovaný pobyt je časovo obmedzený a nemôže strácať čas so ženou s ktorou sa pri vyhľadávaní na facebooku, badoo,alebo inej sociálnej sieti proste zmýlil a vo filtrovom vyhľadávaní zatiaľ neexistuje políčko vhodná pre azylanta pripadne nevhodná.

     Nepredstavuje to žiadny problém, vráti sa ku rovnakému spôsobu aký použil pred niekoľkými mesiacmi a verí,že nájde vhodnejšiu kandidátku. "Nevhodná" bola zabudnutá už v prvej sekunde, keď sa dozvedel o jej nedostatku, ktoré mu bráni k získaniu trvalého pobytu a voľného pohybu po jeho vysnívaných miestach. Žena ako ľudská bytosť pre neho neznamená vôbec nič a jej citmi pohŕda bez toho, že by o tom sám vedel, bez toho, aby sa čo len pokúsil ospravedlniť svoj čin. 

     Všetci chceme žiť v bezpečnej krajine, kde sa nemusíme báť o svoje životy, kde sa môžeme slobodne prejaviť a viesť plnohodnotný život. Je to dostatočný dôvod na to,aby sme ponižovali nevinných ľudí klamstvami a keď sú už "nevhodný" k naplneniu nášho cieľa bez vysvetlenia sa ich zbavíme, bez ohľadu na to, čo cítia alebo čím si prechádzajú po zistení, že všetky tie mesiace plné sľubov boli klamstvom bezcharakterného človeka.

     Ani jeden z nich nie je vinný , on chce proste mať lepší život v krajine bez strachu a jej sa jednoducho vydarila profilová fotografia na sociálnej sieti. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?